Nabízíme kompletní sortiment služeb v oblasti digitálního tisku, digitalizace a postprodukčního zpracování fotografií a grafiky. Jsme zvyklí pracovat s profesionály, ale rádi nabízíme konzultaci i těm, kteří ještě nemají zkušenosti. Umíme vyřešit atypické zakázky a nebojíme se experimentu. K tisku používáme velkoformátové fotografické inkoustové tiskárny značky Epson. Ke každé zakázce přistupujeme zodpovědně a individuálně, ať už jde o snímky z dovolené nebo o rozsáhlé výstavy. Základní úpravy fotografií provádíme zdarma. Tiskneme na papír, plátno, transparentní fólie, deskové materiály. Mezi naše značky materialů patří Hahnemühle, Rauch a Hewlet Packard. Používáme vlastní techniku aplikace fotografií pod plexisklo. Lepíme na různé typy deskových materiálů, zajišťujeme rámování. Digitalizujeme negativy a obrazové předlohy. Pracujeme v kalibrovaném prostředí. Máme dobré ceny.

Tisk

Tiskneme na různé typy materiálů jako je papír, plátno, transparentní fólie nebo deskové materiály, od pohlednicového formátu po šířku kratší strany 150 cm. Vybírat můžete z široké škály různých typů povrchů a gramáží. Pracujeme především s materiály značky Hahnemühle a Canson (u obou výrobců jsme získali titul Certifikované Studio). Pro ekonomickou variantu tisku používáme papír značky Photolux. Pro usnadnění výběru máme v našem studiu k dispozici vzorky všech standardně nabízených typů. Jsme vybaveni profesionálními stroji značky Epson s technologií inkoustového tisku. Tato technologie se vyznačuje vysokým rozlišením ve fotografické kvalitě, širokou škálou barev a světlostálostí. Na všechny materiály si vytváříme vlastní barvové profily. To vše dohromady zaručuje dokonalou přesnost přenosu digitálního obrazu na papír. Vytištěné fotografie vždy strojově vyrovnáme, čímž eliminujeme zaoblení způsobené návinem na roli.

Úpravy fotografií

Základní úpravy fotografií před tiskem provádíme zdarma. Jedná se o jasové a barevné korekce, změny konrastu, úpravy formátu a ostření. Náročnější úpravy jako retuš nečistot a škrábanců, lokální úpravy, složité barevné korekce, koláže apod., kalkulujeme individuálně podle časové náročnosti.

Offset

Umíme připravit vaše data pro offsetový tisk. Offsetový tisk je komplexní proces zahrnující volbu papíru, specifickou přípravu dat, export tiskového souboru, přípravu tiskových forem pro jednotlivé barvy, tisk náhledů a stanovení potřebných korekcí. Máme zkušenosti s přípravou dat a komunikací s offsetovou tiskárnou tak, aby jednotlivé kroky tisku byly pod kontrolou a bylo dosaženo optimálního výsledku.

Kurzy

Pořádáme individuální a skupinové kurzy pro práci v aplikaci Adobe Photoshop, kurzy zaměřené na správu barev, kalibraci a profilaci v procesu zpracování digitálního obrazu pro různé způsoby využití (digitální tisk, příprava dat pro offsetový tisk, prezentace fotografií na webu). Rozsah kurzů a ceny stanovujeme na základě individuálních požadavků klienta.

Adjustace

Vytištěné fotografie lepíme na různé typy deskových materálů (KAPA, desky typu DIBOND a FOREX, lepenkové nebo kartonové desky, plechy apod.). Tisky lepíme pomocí oboustranné lepící fólie, limitem formátu je pro nás kratší strana o délce 150cm. Aby bylo možné obrazy pověsit, osazujeme zadní stranu desek hliníkovými lištami nebo závěsnými rámy. Lepení na desky je také vhodné u větších formátů, které se instalují do rámů. Tisky zůstávají rovné a neochází k jejich zvlnění v důsledku změny vlhkosti vzduchu. Používáme vlastní techniku aplikace fotografií pod PLEXISKLO různých tlouštěk a formátů.

Rámování zajišťujeme prostřednictvím katalogových profilů značky Nielsen, rámy na zakázku prostřednictvím specializovaného partnera.K dispozici je velký výběr materiálů (různé typy dřev a kovů), standardních i zakázkových profilů, lazur a laků, různé varianty umístění obrazu v rámu (klasický, kazetový, letmé uložení, apod.). Vzorky rámů a lazur máme k dispozici v našem studiu.

Výstavy

Realizovali jsme řadu rozsáhlých fotografických výstav, zvládáme různé způsoby adjustací. Umíme také navrhnout atypické výstavní stojany pro použití v interiéru i exteriéru a zajistit jejich výrobu. Výstavní exponáty dokážeme adekvátně zabalit a dopravit na místo instalace.

Digitalizace

Provádíme digitalizaci černobílých a barevných negativů a diapozitivů. Skenujeme všechny formáty od kinofilmu po 8x10 palců. Digitalizujeme obrazové předlohy (kresby, malby, grafiky, fotografie). Podle přání zákazníka dodáváme data buď v surovém, neupraveném stavu nebo včetně retuší v dohodnutém rozsahu (retuš nečistot, barevné a jasové úpravy, změna velikosti, rekonstrukce obrazu, atd.). 

Doprava

Dopravu většího množství adjustovaných fotografií zajišťujeme ve spolupráci se spolehlivým soukromým dopravcem. Neadjustované tisky vám rádi zašleme řádně zabalené pojištěnou poštovní zásilkou.

Experimenty

Nebojíme se experimentálních projektů. Vyrobili jsme animátorům kruhové desky na gramofon, vyřezávali do fotografií otvory různých tvarů. Spolupracujeme se studenty napříč spektrem uměleckých oborů. Tiskneme makety časopisů a novin na offsetový papír. Zvládli jsme kruhové formáty fotografií adjustované pod plexisklem, makety papírových reliéfů, atd.

 

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací